Menu

Celem plastyki blizn jest zmniejszenie widoczności blizn lub poprawa ich wyglądu w taki sposób, aby były mniej uderzające i bardziej zgodne z otaczającą skórą. Istnieje kilka różnych technik i metod stosowanych w plastyce blizn, w zależności od rodzaju i charakterystyki blizny oraz oczekiwanego rezultatu. W Centrum Intermed chirurdzy plastycy  mogą:

 1. Usunąć bliznę: W niektórych przypadkach, blizny mogą być usunięte chirurgicznie. Chirurg usuwa bliznę i łączy skórę w sposób, który minimalizuje powstawanie nowych blizn.
 2. Wyciąć i zszyć: Ta technika polega na wycinaniu blizny i zszywaniu skóry w taki sposób, aby zmniejszyć napięcie i poprawić wygląd blizny.
 3. Odbarczyć bliznę: W niektórych przypadkach, napięcie na bliznach może być zmniejszone poprzez zastosowanie techniki zwaną „release”, która polega na wycięciu tkanek pod blizną w celu zmniejszenia napięcia.
 4. Podać iniekcje steroidowe: W przypadku keloidów lub przerostów blizn, iniekcje zawierające sterydy mogą pomóc zmiękczyć i spłaszczyć bliznę.
 5. Podać fibrynę lub osocze bogatopłtykowe. W przypadku keloidów lub przerostów blizn lub przebarwień skóry, pobudzenie komórkami macierzystymi może przynieść bardzo dobre efekty poprawy wyglądu danego obszaru skóry.

Ważne jest zrozumienie, że blizny są naturalnym efektem procesu gojenia i ich całkowite usunięcie zwykle nie jest możliwe. Jednak plastyka blizn może znacząco poprawić ich wygląd i sprawić, że staną się mniej widoczne i bardziej zgodne z otaczającą skórą. Przed przystąpieniem do plastyki blizn, ważne jest przeprowadzenie konsultacji z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który może ocenić blizny, omówić oczekiwane rezultaty i zaproponować odpowiedni plan leczenia.

Zalety
 • Dla Pacjenta stworzone są komfortowe warunki.
 • Możliwość pierwszej, wstępnej konsultacji online zmiany zanim Pacjent zdecyduje się na zabieg.
 • Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
 • Indywidualne podejście do Pacjenta.
 • Profesjonalna opieka medyczna.
 • Stały kontakt z chirurgiem.
 • Chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem.
 • Komfortowe warunki dla Pacjenta.
Efekty
 • Spłycenie blizny.
 • Blizna ładniej się goi.
 • Blizna wygląda dużo lepiej.
Wskazania
 • Blizny wszelkiego rodzaju.
Przeciwwskazania
W Centrum Intermed każdy Pacjent nie pozostaje bez opieki, a lekarze podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu, analizują indywidualnie stan zdrowia Pacjenta. Poniższe przeciwwskazania mają charakter ogólny i nie są dostosowane indywidualne do danego Pacjenta.
 • Ciąża i karmienie piersią.
 • W obrębie miejsca zabiegowego występuje zakażenie bakteryjne, wirusowe bądź grzybicze.
 • Świeża opalenizna, niezależnie od tego, czy to opalenizna naturalna, czy z solarium.
 • Ogólny zły stan zdrowia Pacjenta.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy krwotoczne.
 • Nieleczona cukrzyca.
 • Epilepsja.
 • Nieleczona lub niekontrolowana nerwica.
 • Ciężkie zaburzenia neurologiczne lub psychiatryczne.
 • Uczulenie na lek znieczulający.
 • Nadmierne i nierealne oczekiwanie wobec efektów zabiegu.
 • Brak zgody Pacjenta na zabieg.
Najczęstsze powikłania
W Centrum Intermed z największą uważnością wykonujemy zabiegi chirurgiczne. Ponieważ jednak każdy organizm jest inny i inaczej reaguje, mogą pojawić się powikłania.
 • Dolegliwości bólowe.
 • Przerost blizny - keloid, przebarwienie.
 • Zaburzenia czucia lub przeczulica.
 • Inne.
lek. Halina Berońska-Kulicka
SPECJALISTA CHIRURGII PLASTYCZNEJ

Doktor Halina Berońska-Kulicka jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej ...

Więcej
lek. Karolina Małek-Stelmachowska
SPECJALISTA CHIRURGII PLASTYCZNEJ

Lek. med. Karolina Małek-Stelmachowska studia medyczne ukończyła dyplomem w 2008 roku. ...

Więcej
lek. Katarzyna Michalska
SPECJALISTA CHIRURGII PLASTYCZNEJ

Posiadająca dwie specjalizacje; Chirurgia ogólna oraz chirurgia plastyczna Specjalizuje się w ...

Więcej
lek. Marek Ciesiński
SPECJALISTA CHIRURGII PLASTYCZNEJ

Specjalista chirurgii plastycznej Marek Ciesiński dyplom lekarza uzyskał w 1989 roku na ...

Więcej
lek. Robert Małek
SPECJALISTA CHIRURGII PLASTYCZNEJ

Posiadający specjalizacje z chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej doktor Robert Małek ...

Więcej
dr n. med. Tomasz Bonczar
SPECJALISTA CHIRURGII PLASTYCZNEJ

Dr n. med. Tomasz Bonczar Specjalista Chirurgii Plastycznej Ukończył studia medyczne na ...

Więcej
dr n. med. Łukasz Warchoł
SPECJALISTA CHIRURGII PLASTYCZNEJ

Dr n. med. Łukasz Warchoł jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum ...

Więcej
Cena
Plastyka blizn od 3.000 zł
Konsultacja chirurga plastyka Powiązane usługi: Konsultacje chirurgii plastycznej od 200 zł

Główne zalecenia przed

W Centrum Intermed procedury medyczne mają na celu zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla Pacjenta, tak, aby sam zabieg, jak również i późniejsza rekonwalescencja obyły się bez ciężkich powikłań.

Do zabiegu kwalifikuje lekarz specjalista. Konsultacja stacjonarna przed zabiegiem jest ważną częścią prawidłowego przebiegu zabiegu. Na wizytę lekarską, Pacjenci proszeni są o przyniesienie dokumentacji medycznej, która może okazać się pomocna w pełnej kwalifikacji do zabiegu, m. in. listę przyjmowanych leków (nazwa, dawka, pora przyjmowania), karty informacyjnie z pobytów w szpitalu, kwalifikację specjalisty w przypadku chorób przewlekłych. Dodatkowo, Pacjent powinien (ale nie musi) być zaszczepiony przeciwko WZW B.

Podczas konsultacji lekarz szczegółowo wyjaśnia całą procedurę zabiegową, zleca dodatkowe badania.

Pacjent proszony jest, aby przekazać lekarzowi informacje czy pali lub/i spożywa alkohol lub inne używki, czy przyjmuje/przyjmował jakieś leki niesteroidowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe (takie jak np. Ibuprofen, Aspiryna, Ketonal, Polopiryna i inne), czy spożywał/spożywa zioła czy preparaty ziołowe (w szczególności z dziurawca i żeń-szenia) oraz czy przyjmował/przyjmuje tabletki (lub inne wyroby medyczne), które zawierają: czosnek, kurkumę, imbir, chilli.

Główne zalecenia po

Poniższe zalecenia stanowią tylko wstępną informację związaną z zabiegiem. Szczegółowe informacje, które są bardzo zindywidualizowane przedstawia lekarz po zakończeniu zabiegu i podczas wypisu z kliniki. Każdy Pacjent jest zobligowany do stosowania się do tych swoich indywidualnych zaleceń. Mogą się one różnić od zaleceń innych Pacjentów, którzy również poddali się podobnemu zabiegowi. To gwarantuje dobrą rekonwalescencję i powodzenie zabiegu.

Należy unikać moczenia opatrunku. Nie naciągać rany, unikać jakichkolwiek uszkodzeń ciała w tym obszarze, unikać ekspozycji na słońce danego obszaru do 6 miesięcy od usunięcia, unikać basenu oraz sauny do 2 tygodni po zdjęciu szwów.

Prosimy natychmiast zgłosić się do Centrum Intermed lub do lekarza chirurga w przypadku uszkodzenia rany lub jakichkolwiek innych wątpliwości co do przebiegu gojenia się.

Lokalizacja

Zabierzów, ul. Krakowska 317

Bezpieczeństwo i jakość

Centrum Intermed to innowacyjne centrum medyczne, w którym poziom opieki zdrowotnej spotyka się z indywidualnym, serdecznym i empatycznym podejściem do każdego pacjenta. Bezpieczeństwo zapewnia wykwalifikowany zespół medyczny, wewnętrzne procedury oraz wysokiej klasy sale: operacyjna i zabiegowa.

Prosimy zauważyć, że dla maksymalnego bezpieczeństwa i najlepszych efektów, najważniejsza dla Pacjenta jest zawsze wizyta lekarska. Prezentowany opis ma charakter ogólny i nie jest dostosowany indywidualnie do Pacjenta. Nie stanowi również wiążącej informacji medycznej.

Jak długo czeka się na termin zabiegu?

Zabieg można wykonać w bardzo niedługim czasie po odbyciu wizyty kwalifikacyjnej. Właśnie podczas takiej wizyty ustalany się termin zabiegu w porozumieniu z Pacjentem.

Czy będę musiał(a) pozostać w klinice po zabiegu?

Usuwanie blizn odbywa się w trybie ambulatoryjnym, czyli chwilę po zabiegu będą Państwo mogli wrócić do domu.

W jakim znieczuleniu wykonywany jest zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej

Jeśli naprawdę chcesz zadbać w najlepszy możliwy sposób o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie, nie wahaj się ani chwili dłużej - napisz, zadzwoń lub odwiedź nas osobiście w naszych Centrach w Krakowie i Zabierzowie.

Zabierzów