Menu

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób skóry, włosów, paznokci oraz błon śluzowych. Profilaktyka w dermatologii jest kluczowa w zapobieganiu chorobom, które nieleczone mogą prowadzić do poważnych powikłań i wpłynąć na jakość życia Pacjenta. Dzięki wczesnej diagnozie i odpowiednio dobranej terapii można uniknąć nasilania objawów, przyspieszyć proces regeneracji skóry oraz zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby. W Centrum Intermed, specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu różnego rodzaju chorób skórnych, w tym: trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, grzybicy skóry, infekcji wirusowych skóry czy zmian skórnych podejrzanych o czerniaka lub inne nowotwory skóry.

W czasie konsultacji dermatologicznej lekarz przeprowadza wnikliwy wywiad w celu zrozumienia przyczyny problemów skórnych, jak i skutków, które niosą one dla Pacjenta. W połączeniu z badaniem fizykalnym oraz użyciem badań dodatkowych np. dermatoskopu, możliwe jest dogłębne przeanalizowanie przypadku i dobranie leczenia w sposób zgodny z Państwa oczekiwaniami i przekonaniami.

Konsultacje dermatologiczne to również świetna okazja do poszerzenia wiedzy na temat tzw. skincare, czyli sposobów na pielęgnację skóry. Lekarz wyjaśnia, jakie kosmetyki są najlepsze oraz jakie działania należy podjąć, aby utrzymać zdrowy i młodzieńczy wygląd. W przypadku występowania chorób przewlekłych, alergii lub innych problemów zdrowotnych, zostaną one uwzględnione w planie leczenia, aby cały proces przebiegł sprawnie i bezpiecznie. Ważne jest, aby przed konsultacją przygotować wszelkie dokumenty medyczne i przynieść listę przyjmowanych leków.

W Centrum Intermed najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Niezwykle doświadczony specjalista dermatologii dr n. med. Dariusz Staszek dba o komfort każdego Pacjenta oraz proponuje efektywne leczenie.

Zalety
 • Poprawa stanu skóry i jej wyglądu.
 • Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry.
 • Profesjonalna opieka medyczna.
 • Dermatolog z wieloletnim doświadczeniem.
 • Indywidualne podejście do Pacjenta.
Efekty
 • Promienny i młodzieńczy wygląd skóry.
 • Poprawa samooceny i pewności siebie.
 • Wyleczenie trądziku.
 • Uśnięcie podejrzanego znamienia.
 • Leczenie łuszczycy, atopowego zapalenia skóry.
 • Leczenie grzybicy.
 • Leczenie wypadania włosów.
Wskazania
 • Zmiana koloru lub kształtu znamienia.
 • Zmiana w strukturze skóry (np. guzek, zgrubienie, owrzodzenie).
 • Trudno gojące się rany lub owrzodzenia na skórze.
 • Łysienie lub wypadanie włosów.
 • Trądzik lub wypryski.
 • Uciążliwe swędzenie, pieczenie lub ból skóry.
dr n. med. Dariusz Staszek
Dermatolog

Specjalista II stopnia w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Jest absolwentem Wojskowej ...

Więcej
Cena
Konsultacja - dr n. med. Dariusz Staszek Powiązane usługi: Badanie dermatoskopem 220 zł
Wycinanie zmian skórnych Powiązane usługi: Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych. Badanie histopatologiczne. od 800 zł

Główne zalecenia przed

Prosimy o przyniesienie wszystkich wykonanych badań (nawet, gdy z pozoru nie łączą się z przyczyną konsultacji) oraz listę przyjmowanych leków wraz z dawkami. Bardzo cenne są również notatki opisujące chronologie zdarzeń, okoliczności i przebieg choroby.

Główne zalecenia po

W Centrum Intermed zdrowie Pacjenta stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego też, nie tylko zachęcamy, ale przede wszystkim nalegamy, aby Pacjent zawsze stosował się do zaleceń lekarza. Prosimy zawsze o kontakt w razie jakikolwiek dodatkowych pytań.

Lokalizacja

Kraków, ul. Rydlówka 44

Bezpieczeństwo i jakość

Centrum Intermed to innowacyjne centrum medyczne, w którym poziom opieki zdrowotnej spotyka się z indywidualnym, serdecznym i empatycznym podejściem do każdego pacjenta. Bezpieczeństwo zapewnia wykwalifikowany zespół medyczny, wewnętrzne procedury oraz wysokiej klasy sale: operacyjna i zabiegowa.

Prosimy zauważyć, że dla maksymalnego bezpieczeństwa i najlepszych efektów, najważniejsza dla Pacjenta jest zawsze wizyta lekarska. Prezentowany opis ma charakter ogólny i nie jest dostosowany indywidualnie do Pacjenta. Nie stanowi również wiążącej informacji medycznej.

Kiedy udać się do dermatologa?

W przypadku różnych problemów ze skórą, włosami czy paznokciami.

Czy każde znamię zwiastuje czerniaka?

Nie, większość znamion to zmiany łagodne. Warto jednak zwrócić uwagę na: asymetrię, poszarpane brzegi, kolor czerwony/czarny/niejednolity, rozmiar powyżej 6mm oraz obecność ewolucji w czasie. W przypadku zauważenia przynajmniej jednej z powyższych cech, należy zgłosić się do dermatologa celem oceny podejrzanego znamienia.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej

Jeśli naprawdę chcesz zadbać w najlepszy możliwy sposób o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie, nie wahaj się ani chwili dłużej - napisz, zadzwoń lub odwiedź nas osobiście w naszych Centrach w Krakowie i Zabierzowie.

Kraków