Menu

Nazwa „Mommy Makeover” odnosi się do zestawu procedur, które mają na celu przywrócenie sylwetki i pewności siebie, które mogą być narażone na zmiany w wyniku ciąży, karmienia piersią i procesów związanych z macierzyństwem. Zabieg ten jest spersonalizowanym podejściem, które może obejmować różne procedury w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki, takie jak:

  1. Abdominoplastyka (tzw. tummy tuck): Procedura ta ma na celu usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolic brzucha oraz wzmocnienie mięśni prostych brzucha, które mogły ulec rozciągnięciu w wyniku ciąży.
  2. Liposukcja: Często wykorzystywana w obszarach, gdzie nagromadziło się więcej tkanki tłuszczowej, na przykład w okolicach bioder, ud czy talii.
  3. Zabiegi na piersi: Ciąża i karmienie piersią mogą wpłynąć na wygląd piersi, dlatego też wiele kobiet wybiera procedury takie jak: powiększanie piersi (implantami lub własnym tłuszczem), redukcja piersi lub lifting piersi.
  4. Lifting ciała: W zależności od potrzeb pacjentki, może to obejmować lifting ramion, ud czy pośladków.
  5. Korekta blizn: Jeśli cięcie cesarskie pozostawiło widoczną bliznę, można w ramach Mommy Makeover zdecydować się na jej poprawę.

Zabieg Mommy Makeover jest zwykle przeprowadzany w ciągu jednej sesji operacyjnej, aby zminimalizować czas rekonwalescencji. Niemniej jednak, ze względu na skalę procedur, czas gojenia może być dłuższy niż w przypadku pojedynczej procedury. Przed przystąpieniem do zabiegu, konieczna jest szczegółowa konsultacja z chirurgiem plastycznym, aby ustalić odpowiednie procedury, które najlepiej pasują do indywidualnych celów i potrzeb pacjentki.

Warto zaznaczyć, że jakakolwiek forma chirurgii plastycznej wiąże się z ryzykiem i wymaga dokładnej analizy korzyści i potencjalnych zagrożeń. Dlatego też ważne jest, aby Pacjentki podchodziły do tego rodzaju decyzji z pełnym zrozumieniem oraz po konsultacji z doświadczonym chirurgiem plastycznym.