Menu

Istnieje kilka różnych technik liftingu twarzy, z których każda może być dostosowana do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Sam zabieg często obejmuje nie tylko usuwanie nadmiaru skóry, ale i napinanie mięśni twarzy czy podniesienie tkanek.

Kandydaci do liftingu twarzy:

Najlepsi kandydaci to osoby, które doświadczyły utraty elastyczności skóry, mają widoczne objawy starzenia się, takie jak opadające policzki, fałdy skóry na szyi czy zmarszczki. Osoby w relatywnie dobrym stanie zdrowia są zazwyczaj lepszymi kandydatami.

Alternatywy do liftingu twarzy:

  • Zabiegi niechirurgiczne: Istnieją różne nieinwazyjne procedury, takie jak wstrzykiwania botoksu, wypełniacze czy laserowe usuwanie zmarszczek, które mogą dostarczyć pewne efekty odmładzające bez konieczności chirurgicznego nacinania skóry.
  • Zabiegi kosmetyczne: Dobre nawyki pielęgnacyjne, takie jak regularne stosowanie kremów przeciwstarzeniowych, mogą również wspomagać utrzymanie zdrowej skóry.

Przebieg procedury:

  • Znieczulenie: Zazwyczaj Pacjent jest poddany ogólnemu znieczuleniu w zależności od zakresu operacji.
  • Nacięcia: Chirurg dokonuje nacięć w strategicznych miejscach, aby uzyskać dostęp do warstw skóry i tkanki podskórnej.
  • Napinanie: Skóra i tkanki są napinane, a nadmiar skóry jest usuwany.
  • Zszycie: Nacięcia są starannie zszywane w celu minimalizacji blizn.

Efekt i trwałość:

Efekt liftingu twarzy utrzymuje się przez wiele lat, choć proces starzenia się będzie nadal postępować.

Ważne informacje:

Warto podkreślić, że każdy przypadek jest unikalny, a decyzję o przeprowadzeniu liftingu twarzy powinno poprzedzić konsultacja z doświadczonym chirurgiem plastycznym. Chirurg może dostosować procedurę do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta, zapewniając naturalny i harmonijny efekt. Jednocześnie okres rekonwalescencji też jest różny. Zależy to od wielu czynników. Po zabiegu liftingu mogą wystąpić powikłania. Podczas konsultacji z chirurgiem plastykiem, takie powikłania są omawianie.