Menu
Łokieć tenisisty

Schorzenie zwane łokciem tenisisty powstaje najczęściej, jako wynik przeciążenia przyczepów po aktywnościach fizycznych – sportowych, na siłowni, podczas wytężonej pracy fizycznej, noszeniu zakupów, pracach ogrodowych itp.

Więcej
Zabiegi z zastosowaniem śruby kompresyjnej Herberta, złamanie kości łódeczkowatej nadgarstka

Zabiegi z zastosowaniem śruby kompresyjnej Herberta są stosowane w ortopedii do leczenia złamań i uszkodzeń kości i stawów, zwłaszcza w obszarze nadgarstka. Kość łódeczkowata, będąca jednym z małych kości nadgarstka, może ulec złamaniu w wyniku urazu, upadku lub nadmiernego obciążenia.

Więcej
Rekonstrukcja więzadła krzyżowego ACL

Więzadło krzyżowe przednie (ACL) to kluczowy element stabilizujący staw kolanowy, którego uszkodzenie często prowadzi do ograniczenia aktywności fizycznej. Rekonstrukcja ACL często pozwala na przywrócenie pełnej sprawności pacjentowi.

Więcej
Akromioplastyka klasyczna

Zespół ciasnoty podbarkowej jest najczęstszą przyczyną bólu barku. Utrudnia on wykonywanie codziennych czynności takich jak podnoszenie ciężkich przedmiotów, sięganie do wyższych półek, czy grę w ulubiony sport. Akromioplastyka jest jedną z metod leczenia tego schorzenia.

Więcej
Uwolnienie barku zamrożonego (artroliza)

Bark zamrożony to choroba stawu barkowego, która może powodować silny ból i ograniczenie ruchomości, znacznie zmniejszające komfort życia. W przypadku braku reakcji na leczenie zachowawcze, można rozważyć zabieg artrolizy.

Więcej
Leczenie uszkodzeń typu SLAP

Uszkodzenia typu SLAP to poważne schorzenie barku, które może prowadzić do silnego bólu i ograniczenia ruchomości. W niektórych przypadkach konieczna jest interwencja chirurgiczna, w tym artroskopia, która pozwala na precyzyjne leczenie.

Więcej
Artroskopowe leczenie niestabilności barku

W przypadkach niestabilności barku, w których leczenie zachowawcze nie przynosi poprawy, może być konieczne leczenie chirurgiczne. Artroskopia stawu barkowego jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych w leczeniu tego schorzenia.

Więcej
Leczenie uszkodzeń i zwapnień stożka rotatorów

Stożek rotatorów to kluczowy obszar stabilizujący ramię, który jednak stosunkowo często ulega różnego typu kontuzjom. W zależności od wieku oraz sposobu w jaki doszło do uszkodzenia, istnieje parę sposobów na walkę z tych schorzeniem.

Więcej
Leczenie uszkodzeń i chorób ścięgien

Ścięgna to kluczowy element układu mięśniowo-szkieletowego. Ich uszkodzenie może skutkować poważnymi konsekwencjami, dlatego warto dbać o ich profilaktykę i w razie niepokojących objawów udać się na wizytę u lekarza.

Więcej
Artrodeza międzypaliczkowa

Zwyrodnienia stawów międzypaliczkowych to uciążliwa przypadłość objawiająca się bólem i ograniczoną ruchomością palcami. Artrodeza międzypaliczkowa pomaga poradzić sobie z tym schorzeniem.

Więcej
Rekonstrukcja stawu rzekomego kości łódeczkowatej

Staw rzekomy powstający najczęściej na podłożu nieprawidłowo zagojonego złamania to schorzenie, które poprzez występujący ból i zaburzenia ruchomości dłoni, może znaczenie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Metodą leczenia tej dolegliwości jest rekonstrukcja uszkodzonej kości łódeczkowatej.

Więcej
Korekcja przykurczu Dupuytrena

Przykurcz Dupuytrena to schorzenie objawiające się zrostami tkanki łącznej w obrębie dłoni, które wywołują ból i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Operacyjna ich korekcja jest szansą na zmniejszenie dokuczliwych dolegliwości.

Więcej