Menu
Łokieć tenisisty

Schorzenie zwane łokciem tenisisty powstaje najczęściej, jako wynik przeciążenia przyczepów po aktywnościach fizycznych – sportowych, na siłowni, podczas wytężonej pracy fizycznej, noszeniu zakupów, pracach ogrodowych itp.

Więcej
Zabiegi z zastosowaniem śruby kompresyjnej Herberta, złamanie kości łódeczkowatej nadgarstka

Zabiegi z zastosowaniem śruby kompresyjnej Herberta są stosowane w ortopedii do leczenia złamań i uszkodzeń kości i stawów, zwłaszcza w obszarze nadgarstka. Kość łódeczkowata, będąca jednym z małych kości nadgarstka, może ulec złamaniu w wyniku urazu, upadku lub nadmiernego obciążenia.

Więcej
Konsultacje chirurgii ręki

Chirurgia ręki to nieoceniona specjalizacja medyczna, która pozwala na leczenie różnego rodzaju schorzeń i urazów kończyny górnej. Dzięki konsultacji z doświadczonym lekarzem, Pacjenci mają szansę na szybkie i skuteczne rozwiązanie swoich problemów.

Więcej
Konsultacje ortopedyczne

Ortopedia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu ruchu, takich jak urazy kości, stawów i mięśni. W Centrum Intermed oferujemy wiele zabiegów ortopedycznych, zapewniając indywidualne podejście i opiekę specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Więcej
Akromioplastyka klasyczna

Zespół ciasnoty podbarkowej jest najczęstszą przyczyną bólu barku. Utrudnia on wykonywanie codziennych czynności takich jak podnoszenie ciężkich przedmiotów, sięganie do wyższych półek, czy grę w ulubiony sport. Akromioplastyka jest jedną z metod leczenia tego schorzenia.

Więcej
Uwolnienie barku zamrożonego (artroliza)

Bark zamrożony to choroba stawu barkowego, która może powodować silny ból i ograniczenie ruchomości, znacznie zmniejszające komfort życia. W przypadku braku reakcji na leczenie zachowawcze, można rozważyć zabieg artrolizy.

Więcej
Leczenie uszkodzeń typu SLAP

Uszkodzenia typu SLAP to poważne schorzenie barku, które może prowadzić do silnego bólu i ograniczenia ruchomości. W niektórych przypadkach konieczna jest interwencja chirurgiczna, w tym artroskopia, która pozwala na precyzyjne leczenie.

Więcej
Artroskopowe leczenie niestabilności barku

W przypadkach niestabilności barku, w których leczenie zachowawcze nie przynosi poprawy, może być konieczne leczenie chirurgiczne. Artroskopia stawu barkowego jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych w leczeniu tego schorzenia.

Więcej
Leczenie uszkodzeń i zwapnień stożka rotatorów

Stożek rotatorów to kluczowy obszar stabilizujący ramię, który jednak stosunkowo często ulega różnego typu kontuzjom. W zależności od wieku oraz sposobu w jaki doszło do uszkodzenia, istnieje parę sposobów na walkę z tych schorzeniem.

Więcej
Leczenie uszkodzeń i chorób ścięgien

Ścięgna to kluczowy element układu mięśniowo-szkieletowego. Ich uszkodzenie może skutkować poważnymi konsekwencjami, dlatego warto dbać o ich profilaktykę i w razie niepokojących objawów udać się na wizytę u lekarza.

Więcej
Artrodeza międzypaliczkowa

Zwyrodnienia stawów międzypaliczkowych to uciążliwa przypadłość objawiająca się bólem i ograniczoną ruchomością palcami. Artrodeza międzypaliczkowa pomaga poradzić sobie z tym schorzeniem.

Więcej
Rekonstrukcja stawu rzekomego kości łódeczkowatej

Staw rzekomy powstający najczęściej na podłożu nieprawidłowo zagojonego złamania to schorzenie, które poprzez występujący ból i zaburzenia ruchomości dłoni, może znaczenie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Metodą leczenia tej dolegliwości jest rekonstrukcja uszkodzonej kości łódeczkowatej.

Więcej