Menu
Łokieć tenisisty

Schorzenie zwane łokciem tenisisty powstaje najczęściej, jako wynik przeciążenia przyczepów po aktywnościach fizycznych – sportowych, na siłowni, podczas wytężonej pracy fizycznej, noszeniu zakupów, pracach ogrodowych itp.

Więcej
Zabiegi z zastosowaniem śruby kompresyjnej Herberta, złamanie kości łódeczkowatej nadgarstka

Zabiegi z zastosowaniem śruby kompresyjnej Herberta są stosowane w ortopedii do leczenia złamań i uszkodzeń kości i stawów, zwłaszcza w obszarze nadgarstka. Kość łódeczkowata, będąca jednym z małych kości nadgarstka, może ulec złamaniu w wyniku urazu, upadku lub nadmiernego obciążenia.

Więcej
Konsultacje chirurgii ręki

Chirurgia ręki to nieoceniona specjalizacja medyczna, która pozwala na leczenie różnego rodzaju schorzeń i urazów kończyny górnej. Dzięki konsultacji z doświadczonym lekarzem, Pacjenci mają szansę na szybkie i skuteczne rozwiązanie swoich problemów.

Więcej
Leczenie uszkodzeń i chorób ścięgien

Ścięgna to kluczowy element układu mięśniowo-szkieletowego. Ich uszkodzenie może skutkować poważnymi konsekwencjami, dlatego warto dbać o ich profilaktykę i w razie niepokojących objawów udać się na wizytę u lekarza.

Więcej
Palce trzaskające

Palce trzaskające to uciążliwe schorzenie, które może wpłynąć negatywnie na codzienne czynności, poprzez ograniczenie ruchomości palców, czy ból. W przypadku, gdy leczenie zachowawcze nie przyniesie zamierzonych efektów, warto rozważyć leczenie operacyjne.

Więcej
Artrodeza międzypaliczkowa

Zwyrodnienia stawów międzypaliczkowych to uciążliwa przypadłość objawiająca się bólem i ograniczoną ruchomością palcami. Artrodeza międzypaliczkowa pomaga poradzić sobie z tym schorzeniem.

Więcej
Rekonstrukcja stawu rzekomego kości łódeczkowatej

Staw rzekomy powstający najczęściej na podłożu nieprawidłowo zagojonego złamania to schorzenie, które poprzez występujący ból i zaburzenia ruchomości dłoni, może znaczenie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Metodą leczenia tej dolegliwości jest rekonstrukcja uszkodzonej kości łódeczkowatej.

Więcej
Korekcja przykurczu Dupuytrena

Przykurcz Dupuytrena to schorzenie objawiające się zrostami tkanki łącznej w obrębie dłoni, które wywołują ból i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Operacyjna ich korekcja jest szansą na zmniejszenie dokuczliwych dolegliwości.

Więcej
Zespół cieśni kanału nadgarstka

Praca przy komputerze (jak i inne powtarzalne aktywności dłonią) może prowadzić do uciskania na nerw pośrodkowy, a w konsekwencji do bólu i nieprzyjemnego mrowienia. Przypadłość ta, choć znacząco może zmniejszać komfort życia, może być skutecznie leczona na wiele sposobów.

Więcej
Artroskopia nadgarstka

Artroskopia nadgarstka to skuteczna metoda operacyjnego leczenia schorzeń stawu nadgarstkowego, które mogą powodować ból, sztywność stawu i utrudnienia w codziennych czynnościach.

Więcej