Menu

W Centrum Intermed w Zabierzowie,  TYLKO W MAJU, Pacjenci mogą wykonać molekularny test ALEX w wyjątkowej cenie 1100 zł. Cena regularna to 1500 zł.

Test ALEX z krwi (Allergy Explorer z krwi) jest zaawansowanym testem diagnostycznym wykorzystującym technologię mikromacierzy do identyfikacji alergenów, na które pacjent może reagować immunologicznie. Ten test jest wykonywany na podstawie próbki krwi pacjenta i umożliwia jednoczesne badanie reakcji immunologicznych na aż 295 alergenów (178 molekuł i 117 ekstraktów).

Oto kilka kluczowych informacji na temat testu ALEX z krwi:

Technologia mikromacierzy: Test ALEX z krwi opiera się na technologii mikromacierzy, która umożliwia równoczesne wykrywanie obecności przeciwciał IgE skierowanych przeciwko różnym alergenom. Jest to bardziej zaawansowane i kompleksowe podejście niż tradycyjne testy skórne.

Szeroki zakres alergenów: Test ALEX z krwi może badać reakcje immunologiczne na szeroki zakres alergenów, takich jak pyłki roślin, sierść zwierząt, grzyby, alergeny pokarmowe, roztocza, a także inne substancje potencjalnie alergogenne.

Precyzyjna diagnostyka: Dzięki technologii mikromacierzy, test ALEX z krwi oferuje wysoką precyzję i czułość w identyfikacji alergenów, na które pacjent reaguje. To pozwala lekarzom na dokładniejszą diagnozę i lepsze zrozumienie indywidualnego profilu alergicznego pacjenta.

Przydatność kliniczna: Wyniki testu ALEX z krwi są przydatne w opracowywaniu spersonalizowanych strategii leczenia alergii, takich jak unikanie alergenów, immunoterapia alergenowa (desensytyzacja) lub stosowanie odpowiednich leków przeciwalergicznych.

Wsparcie dla decyzji klinicznych: Test ALEX z krwi dostarcza lekarzom istotnych informacji, które mogą pomóc w podejmowaniu decyzji klinicznych dotyczących zarządzania alergiami u pacjenta.