Poradnia dietetyczna dla dzieci

Poradnia Dietetyczna dla DzieciPoradnia dietetyczna dla dzieci
Centrum Medyczne INTERMED

Specjalista udzielający porad i konsultacji:

Cena wizyty: 100 PLNPrzeczytaj artykuł dr n. med Julity Grześkowiak- Melanowskiej: "Jak nauczyć dziecko samodzielności?"


Informacje o problemie

Obecnie około 1/3 dzieci i młodzieży amerykańskiej ma nadwagę lub dotknięta jest otyłością. W Polsce coraz więcej dzieci cierpi z powodu nadwagi. Otyłość jest przyczyną szeregu problemów zdrowotnych u dzieci i młodzieży np. występowanie nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, hypercholesterolemii. Otyłe dzieci bardziej podatne są na niskie poczucie własnej wartości, częściej stwierdza się u nich przypadki depresji. Dlatego tak ważnym jest leczenie a przede wszystkim zapobieganie występowania nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży.

Nadwaga i otyłość mają różne podłoża. Najczęstszym jest dodatni bilans energetyczny, czyli spożywanie nadmiaru ilości kalorii i mniejszy jej wydatek, spowodowany niedostateczną ilością ruchu). Efektem są dodatkowe kilogramy. Jak zatem zapobiec zjawisku nadwagi i otyłości?

  • ograniczyć lub wyeliminować produkty wysokoenergetyczne (chipsy, fast food), a zwiększyć spożywanie produktów niskokalorycznych np. warzywa , owoce. Zaleca się regularne spożywanie posiłków o stałych godzinach.
  • zwiększyć aktywność fizyczną
  • stworzyć grupy wsparcia (rodzina, rodzice, przyjaciele itd.)
  • prowadzić dzienniczek samokontroli żywieniowej


Lepiej zapobiegać niż leczyć

Profilaktyka nadwagi i otyłości u dzieci w głównej mierze polega na odpowiedniej edukacji rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wyrobienie prawidłowych nawyków od najmłodszych lat, owocuje zdrowszym i dłuższym życiem. Natomiast w przypadku już istniejącej choroby otyłości najlepiej leczyć pod okiem doświadczonych w tej dziecinie lekarzy i dietetyków. W dzisiejszych czasach czasopisma i internet są wypełnione artykułami o różnych dietach „cud”, które często zamiast pomóc, pogarszają stan Pacjenta przez ograniczenia posiłków i eliminacje ważnych składników odżywczych.

Dlatego też, zapraszamy do Centrum Medycznego Intermed, gdzie możecie Państwo uzyskać szczegółowe informacje i porady lekarskie w celu pomocy młodym Pacjentom dotkniętym nadwagą i otyłością.
 


Leczyliśmy

Opiekujemy się najlepszymi sportowcami

Nasi Pacjenci to osoby potrzebujące szybkiej i skutecznej pomocy. Możemy się także pochwalić tym, że sprawujemy opiekę medyczną nad ......

czytaj wiecej...

Aktualności

30.03.2018 Wielki Piątek - nieczynne

30.03.2018 Wielki Piątek - nieczynne

czytaj wiecej...

Kontakt

Centrum Medyczne INTERMED

ul. Rydlówka 44/LU6, Kraków, Ruczaj

Rejestracja

Tel.: 12 267 05 89

Fax: 12 267 05 81

Kom.: +48 799 25 25 25

Kom.: +48 662 18 66 04

Godziny otwarcia

pon - pt: 08:00 - 19:00

sobota: 08:00 - 14:00