Poradnia dietetyczna dla dzieci

Poradnia Dietetyczna dla DzieciPoradnia dietetyczna dla dzieci
Centrum Medyczne INTERMED

Specjalista udzielający porad i konsultacji:

Cena wizyty: 100 PLNPrzeczytaj artykuł dr n. med Julity Grześkowiak- Melanowskiej: "Jak nauczyć dziecko samodzielności?"


Informacje o problemie

Obecnie około 1/3 dzieci i młodzieży amerykańskiej ma nadwagę lub dotknięta jest otyłością. W Polsce coraz więcej dzieci cierpi z powodu nadwagi. Otyłość jest przyczyną szeregu problemów zdrowotnych u dzieci i młodzieży np. występowanie nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, hypercholesterolemii. Otyłe dzieci bardziej podatne są na niskie poczucie własnej wartości, częściej stwierdza się u nich przypadki depresji. Dlatego tak ważnym jest leczenie a przede wszystkim zapobieganie występowania nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży.

Nadwaga i otyłość mają różne podłoża. Najczęstszym jest dodatni bilans energetyczny, czyli spożywanie nadmiaru ilości kalorii i mniejszy jej wydatek, spowodowany niedostateczną ilością ruchu). Efektem są dodatkowe kilogramy. Jak zatem zapobiec zjawisku nadwagi i otyłości?

  • ograniczyć lub wyeliminować produkty wysokoenergetyczne (chipsy, fast food), a zwiększyć spożywanie produktów niskokalorycznych np. warzywa , owoce. Zaleca się regularne spożywanie posiłków o stałych godzinach.
  • zwiększyć aktywność fizyczną
  • stworzyć grupy wsparcia (rodzina, rodzice, przyjaciele itd.)
  • prowadzić dzienniczek samokontroli żywieniowej


Lepiej zapobiegać niż leczyć

Profilaktyka nadwagi i otyłości u dzieci w głównej mierze polega na odpowiedniej edukacji rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wyrobienie prawidłowych nawyków od najmłodszych lat, owocuje zdrowszym i dłuższym życiem. Natomiast w przypadku już istniejącej choroby otyłości najlepiej leczyć pod okiem doświadczonych w tej dziecinie lekarzy i dietetyków. W dzisiejszych czasach czasopisma i internet są wypełnione artykułami o różnych dietach „cud”, które często zamiast pomóc, pogarszają stan Pacjenta przez ograniczenia posiłków i eliminacje ważnych składników odżywczych.

Dlatego też, zapraszamy do Centrum Medycznego Intermed, gdzie możecie Państwo uzyskać szczegółowe informacje i porady lekarskie w celu pomocy młodym Pacjentom dotkniętym nadwagą i otyłością.
 


Leczyliśmy

Opiekujemy się najlepszymi sportowcami

Nasi Pacjenci to osoby potrzebujące szybkiej i skutecznej pomocy. Możemy się także pochwalić tym, że sprawujemy opiekę medyczną nad ......

czytaj wiecej...

Aktualności

Lek. med. Przemysław Borowy

Miło Nam poinformować, iż do Naszego Zespołu dołączył kolejny specjalista

czytaj wiecej...

Kontakt

Centrum Medyczne INTERMED

ul. Rydlówka 44/LU6, Kraków, Ruczaj

Rejestracja

Tel.: 12 267 05 89

Fax: 12 267 05 81

Kom.: +48 799 25 25 25

Kom.: +48 662 18 66 04

Godziny otwarcia

pon - pt: 08:00 - 19:00

sobota: 08:00 - 14:00