Centrum Leczenia Zaćmy

Centrum Leczenia Zaćmy zapewnia Pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie zaćmy. Naszą kadrę tworzą uznani specjaliści w dziedzinie okulistyki, o bogatym doświadczeniu klinicznym. Gabinety lekarskie i blok operacyjny są wyposażone w najwyższej klasy urządzenia medyczne. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Pacjenci byli dokładnie poinformowani o swojej chorobie i możliwych metodach leczenia. Podczas zabiegów Pacjenci znajdują się pod opieką lekarza anestezjologa. Po ok. dwóch godzinach od zabiegu mogą samodzielnie wyjść do domu, a w niedługim czasie wracają do wcześniejszego trybu życia.

Nasi specjaliści

 

Informacje dla Pacjentów - Czym jest zaćma?

Zaćma (Cataracta) to zmętnienie soczewki, które w różnym stopniu upośledza widzenie. Może się pojawić w różnym wieku, bez żadnych objawów bólowych, zaczerwienia czy łzawienia. Pierwszym objawem zaćmy mogą być:

  • Pogorszenie widzenia w dal lub / i do bliży
  • Zamglone widzenie
  • Dwojenie obrazu w jednym oku
  • Pogorszenie widzenie przy słabszym oświetleniu
  • Rozszczepienie światła
  • Konieczność częstej zmiany okularów lub rezygnacja z okularów do czytania

 

Jak się leczy zaćmę

Zaćmę można wyleczyć tylko operacyjnie. Najnowocześniejszą i najlepszą metodą jest fakoemulsyfikacja, w której za pomocą ultradźwięków następuje rozdrobnienie i usunięcie zmętniałej soczewki. Operację zaćmy wykonujemy w znieczuleniu miejscowym – kroplowym. W miejsce usuniętej zaćmionej soczewki wszczepiamy soczewkę sztuczną o najwyższych standardach światowych, indywidualnie dobraną dla każdego pacjenta. Zabieg trwa około kilkunastu minut i jest bezbolesny.

Czy zabieg jest skuteczny?

U zdecydowanej większości Pacjentów przeprowadzenie zabiegu poprawia wyraźnie ostrość wzroku. U części Pacjentów z innymi schorzeniami oczu, dotkniętych np. jaskrą, AMD poprawa może być częściowa.

Cennik

Cena zabiegu metodą fakoemulsyfikacji 2700 zł plus koszt soczewki np. od 400 zł do 1000 zł za soczewki sferyczne.

Szczegółowe informacje na temat zabiegu i cennika uzyskają Państwo pod numerem telefonu: +48 662 186 604


Leczyliśmy

Opiekujemy się najlepszymi sportowcami

Nasi Pacjenci to osoby potrzebujące szybkiej i skutecznej pomocy. Możemy się także pochwalić tym, że sprawujemy opiekę medyczną nad ......

czytaj wiecej...

Aktualności

30.03.2018 Wielki Piątek - nieczynne

30.03.2018 Wielki Piątek - nieczynne

czytaj wiecej...

Kontakt

Centrum Medyczne INTERMED

ul. Rydlówka 44/LU6, Kraków, Ruczaj

Rejestracja

Tel.: 12 267 05 89

Fax: 12 267 05 81

Kom.: +48 799 25 25 25

Kom.: +48 662 18 66 04

Godziny otwarcia

pon - pt: 08:00 - 19:00

sobota: 08:00 - 14:00